Контактна інформація

40022, м. Суми, вул. Троїцька, 28.
Сумська міська
дитяча клінічна лікарня,
кафедра педіатрії.

Тел. +38 0542 66-23-18.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контактна інформація

40031, м. Суми, вул. Ковпака, 22.
Сумська обласна
дитяча клінічна лікарня,
кафедра педіатрії.

Тел. (0542) 66-21-56, 24-15-25.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Науково-дослідна робота кафедри

Наукова діяльність є неодмінною складовою частиною роботи колективу, і інтереси співробітників кафедри в цьому напрямі досить широкі. Пріоритетом є вивчення балансу мікроелементів, клініко - імунологічних особливостей, мікробіоценозу кишечника при пневмоніях, бронхіальної астми, гостро бронхіту, дітей, які часто хворіють, питання їх діагностики й лікування. Крім вивчення особливості запального процесу системи дихання ведеться робота по оцінці й пошуку сучасних методів діагностики та лікування менінгітів у дітей. В останні роки співробітниками кафедри проводяться дослідження з вивчення стану імунної реактивності та мінерального обміну у дітей хворих на гострі кишкові інфекції, вивчення особливостей перебігу вегетативно-судинних дисфункцій у дітей-нащадків ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Виконувалася наукова робота другої половини дня:
1. «Регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями». Початок 10.2010 р., кінець 01.2016 р.
2. «Стан мікроелементного забезпечення та імунної системи при вегетативно-судинних дисфункціях у дітей із групи радіаційного ризику та шляхи їх корекції». Початок 10.2009 р., кінець 09.2016 р.
Починаючи з 2017 р. кафедра працює над науковою роботою другої половини дня «Регіональні особливості стану здоров’я та рівнів захворюваності серед дітей».
Підсумки наукової роботи співробітників кафедри відображені більш ніж в 500 друкованих працях, 7 монографіях; 23 посібниках, викладені більш ніж в 70 міжнародних, республіканських з'їздах, конгресах, конференціях. Понад 10 статей надруковані у виданнях, які обраховується БД Scopus та БД Web of Science. В 2009 році студенти наукового гуртка кафедри зайняли 4 призових місця на республіканських науково-практичних конференціях (Львів, Чернівці, Тернопіль, Суми), 6 студентів відзначено дипломами на Міжнародному Форумі студентської молоді (Мінськ).
Викладачі мають сертифікати (GCP), які дозволяють проводити міжнародні клінічні дослідження. 

 Іноземним громадянином Саміром Данданом була захищена кандидатська дисертація в 2005 році. В подальшому були захищені кандидатські дисертації в 2008 році - Горбась В.А., в 2010 році - Савельєва-Кулик Н.О., в 2010 році - Васильєва О.Г., в 2012 році - Слива В.В., в 2013 році - Курганська В.О., в 2014 році - Мозгова Ю.А., в 2015 році - Василишин Х.І., в 2016 році – Плахута В.А., в 2017 році – Сміян-Горбунова К.О.
Щорічно проводиться робота по підготовці магістрів, які успішно захищають роботи.

Наукові напрями кафедри
• клініко-патогенетичне обґрунтування модифікованого режиму корекції змін мікробіоценозу кишечника при не госпітальних пневмоніях у дітей раннього віку;
•  дисбіотичні аспекти імуномікроелементних порушень у дітей раннього віку з обструктивними бронхітами та оптимізація лікувальних заходів;
• клініко-патогенетичні порушення формування вторинних кардіопатій у дітей, хворих на хронічний тонзиліт;
• ендогенні предиктори несприятливого перебігу ротавірусних кишкових інфекцій у дітей, шляхи та оптимізація лікування;
• стан імунної відповіді, мікроекологія ротової порожнини та кишечника у дітей, хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, асоційовані з хронічним тонзилітом;
• клініко-імунологічна характеристика перебігу гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей у поєднанні з аденоїдними вегетаціями.


Налагоджений зв'язок з кафедрою педіатрії з курсом дитячих хірургічних хвороб медичного інституту Бєлгородського державного університету (Росія) в плані здійснення сумісних наукових досліджень.  Доцент кафедри Романюк О.К. отримала грант на участь у «Open medical institute seminar “General Pediatrics”» (Austria, 2012). Ведеться пошук звязків з Болгарією (Плєвдинський університет), Польщею (Варшавський, Вроцлавський університети). Тема наукових інтересів - "Етіологічна структура  інфекційних захворювань у дітей та скрипінг  резистентності мікроорганізмів до антибіотиків". Проводиться організація міжнародних досліджень на підготовчому етапі з фірмою Takeda Development Centre Europe Ltd. з теми «Evaluation of TAK-491 in Pediatric Hypertension (Children 6 to 18 years)». 

У 2013 р. кафедра педіатрії  взяла участь у конкурсі ІХ Міжнародного салону винаходів та нових технологій "Новий час" (м. Севастополь), в якому приймали участь більш ніж 25 країн світу.  Завідувач кафедри д.мед.н., проф. О.І. Сміян та аспірант 3-го року навчання Ю.А. Мозгова здобули перемогу та були нагороджені золотою медаллю за розробку способу діагностики хронічного тонзиліту у дітей.

У 2014 р. аспірант кафедри Дмітрова Є. В. зайняла І місце у ХІІ Медичній науковій конференції студентів та молодих вчених "Bringin gminds together" (м. Плевен, Болгарія).

Працює науковий студентський гурток, робота якого започаткована у 1998 році. Учасники гуртка не тільки отримують поглиблену інформацію з педіатричних аспектів лікувальної справи, але й активно виконують наукові дослідження, беруть участь у конференціях, семінарах. Найбільш активні випускники вступають до магістратури, аспірантури, в подальшому займаються викладацькою діяльністю.

Колектив кафедри запрошує зацікавлену молодь медичного інституту до співпраці.

Аспіранти кафедри

Список наукових та навчально-методичних праць кафедри

 2010 рік

 2011 рік

 2012 рік

 2013 рік

 2014 рік

 2015 рік

Повний опис публікацій за посиланням: http://essuir.sumdu.edu.ua/?locale=uk

Наукові публікації кафедри

Корисні посилання