8 грудня 2015 р. профессор кафедри педіатрії післядипломної освіти, д.мед.н. Попов Сергій Віталійович, разом із головним педіатром м.Сум Дмітровою Євгенією Василівною, виступив у програмі «Відверта розмова» на телеканалі АТВ щодо стану вакцинації дітей проти поліомієліту в м. Суми. Були обговорені питання державної політики в напрямку імунопрофілактики, проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту, роль вакцинації як безпечного способу формування захисту проти інфекцій, а також умови зберігання та відпуску вакцин.
Згідно з даними ВООЗ поліомієліт є високоінфекційним захворюванням, що викликається вірусом. Поліомієлітом в основному хворіють діти віком до 5 років.
Це невиліковна хвороба, її розвитку можна тільки запобігти. Вірус поліомієліту уражує нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу. Навесні 2014 р. ЮНІСЕФ відзначено, що активізація поліомієліту становить загрозу для мільйонів дітей у країнах з низьким рівнем охоплення імунізацією. До таких країн ЮНІСЕФ віднесла і Україну, в якій протягом останніх років неухильно зменшується кількість щеплених проти поліомієліту дітей. У зв’язку з цим Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи щодо боротьби з поліомієлітом включило Україну до списку країн, де може виникнути спалах поліомієліту. Професор Попов С.В. зауважив, що вакцинація є ефективним засобом попередження поліомієліту, і повідомив, що з 19 жовтня 2015 р. розпочалась кампанія додаткової імунізації проти поліомієліту, яка включає проведення 3-х раундів додаткової вакцинації. Два тури – дітям віком від 2 місяців до 6 років (5 років, 11 місяців, 29 днів). Третій – розширений тур, із залученням дітей віком від 2 місяців до 10 років (9 років, 11 місяців, 29 днів). Професор Попов С.В. разом із головним педіатром м.Суми Дмітровою Є.В. закликали батьків подбати про здоров’я своїх діток та привести їх до вакцинального кабінету, і, таким чином забезпечити надійний захисти від поліомієліту.